Styrelse

Stefan Nordlund.jpgStefan Nordlund, professor i biokemi, styrelseordförande, Vetenskapens Hus

Institutionen för biokemi och biofysik

Stockholms universitet 106 91 Stockholm

stefan.nordlund@dbb.su.se


Per Einarsson.jpgPer Einarsson, fabrikschef Sverige

AstraZeneca

151 85 Södertälje

per.einarsson@astrazeneca.com


Thomas Bertilsson.jpgThomas Bertilsson, VD

Scania Academy, Scania CV AB

Scania AB 151 87 Södertälje

thomas.bertilsson@scania.com


Maria Andée.jpgMaria Andrée, docent

Institutionen för matematikämnets och naturvetenskapsämnenas didaktik

Stockholms universitet

106 91 Stockholm

maria.andrée@mnd.su.se


Alasdair Skelton.jpgAlasdair Skelton, professor

Institutionen för geologiska vetenskaper

Stockholms universitet

104 22 Stockholm

alasdair.skelton@stockholm.se


Per Berglund.jpgPer Berglund, professor

Brinellvägen 8, plan 6 KTH

100 44 Stockholm

perbe@kth.se


Arnold Pears.jpgArnold Pears, professor

KTH
100 44 Stockholm

pears@kth.kth.se


Gunnar Wohlin.jpgGunnar Wohlin, grundskolechef

Utbildningsförvaltningen, Stockholms stad

Box 22049 104 22 Stockholm

gunnar.wohlin@stockholm.se


Cecilia Kozma.jpgFÖREDRAGANDE
Cecilia Kozma, föreståndare Vetenskapens Hus

Vetenskapens Hus

AlbaNova 106 91 Stockholm

cecilia.kozma@vetenskapenshus.se