Styrelse

Stefan Nordlund.jpgStefan Nordlund, professor i biokemi, styrelseordförande, Vetenskapens Hus
Institutionen för biokemi och biofysik Stockholms universitet 106 91 Stockholm stefan.nordlund@dbb.su.se


Per Einarsson.jpgPer Einarsson, fabrikschef Sverige
AstraZeneca 151 85 Södertälje per.einarsson@astrazeneca.com


Thomas Bertilsson.jpgThomas Bertilsson, VD

Scania Academy, Scania CV AB Scania AB 151 87 Södertälje thomas.bertilsson@scania.com


Jakob Gyllenpalm.jpgJakob Gyllenpalm, universitetslektor
Institutionen för matematikämnets och naturvetenskapsämnenas didaktik Stockholms universitet 106 91 Stockholm jakob.gyllenpalm@mnd.su.se


Vitt foto.jpgLena Lindblad-Petersen, tf chef för Forsknings- och utvecklingsenheten
Utbildningsförvaltningen, Stockholms stad, Box 22049 104 22 Stockholm lena.lindblad-petersen@stockholm.se


Eva Malmstrom.jpgEva Malmström Jonsson, professor ytbehandlingsteknik, prorektor KTH
KTH Brinellvägen 8, plan 6 100 44 Stockholm prorektor@kth.se


Agneta Norén.jpgAgneta Norén, forskare
Insitutionen för biokemi och biofysik Stockholms universitet 106 91 Stockholm agneta@dbb.su.se


Jan Scheffel.pngJan Scheffel, professor fusionsplasmafysik
Alfvénlaboratoriet KTH 100 44 Stockholm Jan.Scheffel@alfvenlab.kth.se


Vitt foto.jpgGunnar Wohlin, grundskolechef
Utbildningsförvaltningen, Stockholms stad, Box 22049 104 22 Stockholm gunnar.wohlin@stockholm.se


Cecilia Kozma.jpgFÖREDRAGANDE
Cecilia Kozma, föreståndare Vetenskapens Hus
Vetenskapens Hus AlbaNova 106 91 Stockholm cecilia.kozma@vetenskapenshus.se